Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Lotniczy mural w Rzeszowie

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 01 września 2016

Na jednej z rzeszowskich kamienic namalowano wizerunek słynnego polskiego samolotu bombowego PZL 37 B Łoś.

Mural na ścianie kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 22 w Rzeszowie, upamiętniający słynny bombowiec PZL 37 B Łoś / Zdjęcie: FFiL Śnieżka

Wczoraj, w klimatycznych wnętrzach Starego Browaru Rzeszowskiego, miał miejsce finał akcji związanej z realizacją muralu w Rzeszowie, który został stworzymy z inicjatywy FFiL Śnieżka SA. Spotkanie było także okazją do ogłoszenia, w którym z podkarpackich miast powstanie kolejne tego typu dzieło.

Podczas konferencji przedstawiona została idea, która towarzyszyła powstaniu w ostatnich dniach sierpnia muralu, upamiętniającego historyczny samolot PZL 37B Łoś. Dzieło, które nawiązuje do blisko 80-letniej tradycji przemysłu lotniczego w Rzeszowie, uświetniło wygląd kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 22, usytuowanej w zabytkowej części miasta (Wskrzeszony Łoś, 2012-09-30).

Dzieło, nawiązujące do blisko 80-letniej tradycji przemysłu lotniczego w Rzeszowie, powstało w ostatnich dniach sierpnia
 

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zaprojektowany dla Rzeszowa mural harmonijnie wpisywał się w otoczenie – zarówno pod względem wizualnym, jak i merytorycznym. Dlatego zdecydowaliśmy się na tematykę ściśle związaną z historią regionu – Podkarpacia, gdzie zlokalizowane jest również nasze przedsiębiorstwo. Dziś to wyjątkowe dzieło cieszy oczy. Dumę z korzeni można wyrażać nowatorsko i niekonwencjonalnie – mam nadzieję, że udało nam się to pokazać – wyjaśnia Aleksandra Małozięć, specjalistka ds. komunikacji korporacyjnej FFiL Śnieżka SA.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych oraz mediów. Nie zabrakło także miejskiego konserwatora zabytków. Rzeszowski mural to pierwsza z realizacji w ramach nowo podjętej przez Śnieżkę artystycznej inicjatywy na Podkarpaciu. Ma ona na celu akcentowanie tradycji i historii polskich miast poprzez tworzenie w ich obrębie obrazów, których tematyka nawiązuje do wątków o szczególnym znaczeniu dla tożsamości lokalnych społeczności. Wkrótce twórczość miejską z przesłaniem będzie można podziwiać w Dębicy. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.