Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy P68 w Chile

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 04 września 2016

Marynarka Wojenna Chile odebrała pierwszy z siedmiu zamówionych samolotów Vulcanair P68 Observer 2. Przybył on do bazy w Concon już 1 lipca, ale informacja o tym została przekazana mediom z opóźnieniem. P68 mają zastąpić wycofane z eksploatacji Cessny O-2 Skymaster i służyć do rozpoznania morskiego, oraz misji poszukiwawczo-ratowniczych i medycznych.

Zdjęcie: MO Chile

Eskadra wyposażona w P68 (VC-1) ma osiągnąć wstępną gotowość operacyjną na początku 2017. Nowe samoloty mają bazować w Iquique, Concón, Talcahuano i Puerto Montt. Pierwszy P68 otrzymał w barwach chilijskich numer 321.

Chilijskie P68 Observer 2 są napędzane dwoma silnikami Lycoming IO-360-A1B6. Ich zasięg przekracza 2700 km, długotrwałość lotu sięga 10,5 h, a prędkość przelotowa wynosi ok. 300 km/h. Podstawowe wyposażenie obserwacyjne samolotu stanowi głowica UTC Aerospace Systems TASE500 z czujnikami elektrooptycznymi i funkcjonującymi w podczerwieni.

Chile kupiło 7 samolotów P68 Observer 2 od włoskiej Vulcanair Aircraft. Wartość transakcji wyniosła ponad 12,5 mln USD. Dostawy mają zostać zrealizowane do końca 2017 (P68 dla marynarki wojennej Chile, 2015-10-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.