Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Modernizacja indonezyjskiej korwety

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 października 2016

Hiszpańskie przedsiębiorstwa wezmą udział w programie modernizacji indonezyjskiej korwety KRI Malahayati.

Indonezyjska korweta KRI Malahayati otrzyma nowy system zarządzania walką, zaprojektowany i dostarczony przez Navantię i Indrę / Zdjęcie: Navantia

Navantia i Indra otrzymały zlecenie na modernizację systemu zarządzania walką korwety KRI Malahayati (362), typu Fatahillah. Przedsiębiorstwa z Półwyspu Iberyjskiego będą odpowiedzialne m.in. za naprawę lub wymianę przestarzałego i niesprawnego wyposażenia pokładowego, w tym urządzeń obserwacji i analizy pola walki. Unowocześniony zostanie też system kierowania ogniem. Wartość anonsowanego porozumienia wyniesie ok. 18 mln USD (71 mln zł).

Niedawne zlecenie zostanie zrealizowane w ramach ogólnego programu modernizacji indonezyjskiej korwety KRI Malahayati, połączonego z wydłużeniem jej trwałości użytkowej. Głównym wykonawcą przedsięwzięcia jest lokalne Pt PAL Indonesia w Surabaya na wyspie Jawa. Okręt przyjęto do służby w 1980.

W ostatnich latach ministerstwo obrony Indonezji nie szczędzi sił i środków na modernizację techniczną marynarki wojennej. Obecnie priorytetem Dżakarty jest zakup 2 fregat rakietowych proj. Sigma 10514 (Wodowanie indonezyjskiej Sigmy, 2016-10-03) i 3 konwencjonalnych okrętów podwodnych typu Chang Bogo (Wodowanie KRI Trisula , 2016-10-25). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.