Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny etap sprzedaży Świdnika

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 listopada 2008

Aero Vodochody poinformowały o złożeniu 27 listopada oferty na wykupienie PZL Świdnik. Oznacza to, że proces sprzedaży polskiego producenta śmigłowców, wszedł w ostatnią fazę.

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Świdnik Spółka Akcyjna, zanotowała w ubiegłym roku obrót w wysokości prawie 419 mln i zysk 7,9 mln zł. Decyzją dwóch poprzednich rządów, zakłady zostały przeznaczone do prywatyzacji.

Przedmiotem zbycia jest 87,62% akcji przedsiębiorstwa, należące obecnie do Agencji Rozwoju Przemysłu.

18 lipca 2008 upłynął termin składanie wstępnych ofert. Zgłosiło się łącznie 5 podmiotów, w tym AgustaWestland, Aero Vodochody (reprezentowana przez spółkę Penta), inwestorzy z Chin i Korei Południowej oraz polskie biuro prawno-handlowe (zobacz: 5 ofert na zakup Świdnika).

Propozycje zostały wstępnie ocenione przez ARP pod koniec sierpnia, po czym do oferentów przesłano dodatkowe zapytania. Wczorajsza odpowiedź Aero Vodochodów jest więc jedną z ostatecznych ofert. Porównanie dokumentów tego typu stanie się podstawą do wyboru jednego podmiotu, co ma nastąpić jeszcze w tym roku. Później powinny rozpocząć się szczegółowe negocjacje, zakończone podpisaniem umowy o zbyciu udziałów przez ARP.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.