Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Hawkei dostarczone

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 listopada 2016

Australijskie wojska lądowe odebrały kolejne samochody terenowe Hawkei.

W ramach 4. etapu programu LAND 121 wojska lądowe Australii pozyskają co najmniej 1100 samochodów terenowych Hawkei w różnych konfiguracjach / Zdjęcie: MO Australii

Ceremonię odbioru 2 samochodów terenowych Hawkei zorganizowano na terenie Victoria Barracks w Melbourne, stolicy południowo-wschodniego stanu Wiktoria. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele władz i sił zbrojnych Australii, a także Chris Jenkins, dyrektor wykonawczy producenta wozów, Thales Australia z Bendigo. 

Odebrane Hawkei wchodziły w skład serii przedprodukcyjnej, liczącej 10 pojazdów. Posłużą one do testów terenowych, podczas których ocenione zostaną własności trakcyjne i osiągi wozów. Zebrane w ten sposób doświadczenia pozwolą na wprowadzenie ewentualnych zmian w projekcie seryjnych Hawkei, które zaczną opuszczać zakłady w Bendigo w 2018. 

Jesienią 2015 rząd w Canberze zlecił Thales Australia produkcję 1100 samochodów terenowych Hawkei oraz ponad 1000 przyczep (Australia kupiła Hawkei, 2015-10-05). Wartość kontraktu wyniosła 1,3 mld AUD (4 mld zł). Wozy będą wytwarzane w Bendigo, gdzie dotąd produkowano cięższe samochody terenowe Bushmaster (Tysięczny Bushmaster dla Australii, 2013-06-14). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.