Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hiszpanie odebrali pierwszego A400M

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 listopada 2016

W zakładach Airbusa w Sewilli przedstawiciele hiszpańskiego resortu obrony odebrali pierwszy samolot transportowy A400M.

Pierwszy A400M został już oficjalnie przyjęty do służby w hiszpańskich wojskach lotniczych / Zdjęcie: Airbus Defence & Space

Pierwszy A400M przeznaczony dla Ejército del Aire (wojsk lotniczych Hiszpanii) został przekazany użytkownikowi dzisiaj w zakładach Airbus Defence & Space w San Pablo pod Sewillą. W skromnej uroczystości wzięli udział przedstawiciele wojska i resortu obrony. Samolot, oznaczony numerem MSN44, został oblatany na początku września (Oblot hiszpańskiego A400M, 2016-09-07).

Do 2022 Hiszpanie posiadać mają 14 samolotów tego typu z 27 zamówionych. A400M otrzymał oznaczenie T.23. Wraz z nimi Ejército del Aire odbiorą także 9 modułowych zestawów, obejmujących układy samoobrony, urządzenia łączności satelitarnej i zasobniki z przewodami elastycznymi do podawania paliwa, które będą mogły być zabudowane w każdym z hiszpańskich samolotów tego typu, zależnie od potrzeb użytkownika (Wzajemne tankowanie A400M, 2016-11-14).

A400M trafią do Ala (Skrzydła) 31, stacjonującego w bazie lotniczej w Saragossie, gdzie zastąpią w służbie 6 transportowców T.10 (C-130H) i 5 tankowców TK.10 (KC-130H), liczących sobie 42-32 lata. Samolot MSN44 dotrze tam w ciągu kilku następnych dni.

Los pozostałych 13 A400M zamówionych przez rząd w Madrycie wyjaśni się po 2025. Nie wiadomo, czy znajdą się na nie fundusze, czy też zostaną odsprzedane.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.