Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Inhauma wycofana z linii

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 25 listopada 2016

Dziś marynarka wojenna Brazylii wycofa z linii korwetę rakietową Inhaúma.

Korweta rakietowa Inhaúma zostanie dziś wycofana ze służby / Zdjęcie: MO Brazylii

Dziś w Brazylii odbędzie się ceremonia wycofania z linii korwety rakietowej Inhaúma (V30), typu Inhaúma. Okręt zakończy służbę w Marinha do Brasil (marynarce wojennej Brazylii) po 27 latach. W tym czasie jednostka operowała głównie na wodach morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej Brazylii. Brała też udział w wielonarodowych ćwiczeniach i operacjach morskich, prowadzonych wspólnie z regionalnymi sojusznikami.

Inhaúma zbudowano pod koniec l. 1980. jako pierwszą z serii 5 korwet rakietowych typu Inhaúma. Okręt powstał w stoczni Arsenal da Marinha w Rio de Janeiro. Pierwotnie zakładano budowę 12-16 jednostek tego typoszeregu. Ostatecznie odstąpiono od tych planów ze względu na niewystarczającą zasobność budżetu ministerstwa obrony.

Nie wiadomo w jakim charakterze użyta zostanie Inhaúma w przyszłości. Możliwe, że okręt posłuży do szkolenia marynarzy lub będzie zagospodarowany jako pływające muzeum. Niewykluczone jednak, że podzieli los innej z jednostek typu Inhaúma, wycofanej już ze służby korwety Frontin (V33), którą zatopiono podczas ćwiczeń morskich (Zatopiono korwetę Frontin, 2016-04-22). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.