Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnie OH-58 w Zemunik

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 05 grudnia 2016

Chorwackie siły zbrojne odebrały ostatnią transzę śmigłowców OH-58D Kiowa Warrior.

Chorwackie OH-58D Kiowa Warrior na płaszczyźnie postojowej 93. bazy HRZiPO Zadar-Zemunik / Zdjęcie: MO Chorwacji

W sobotę we wczesnych godzinach porannych na płycie lotniska w 93. bazie Hrvatsko Ratno Zrakoplowstwa i Protizracnej Obrany (HRZiPO, wojsk lotniczych i obrony powietrznej Chorwacji) Zadar-Zemunik wylądował ciężki samolot transportowy C-5 Galaxy. Na jego pokładzie znajdowało się 11 śmigłowców OH-58D Kiowa Warrior przeznaczonych dla miejscowej eskadry śmigłowcowej HRZiPO.

Załoga samolotu i personel 93. bazy HRZiPO natychmiast przystąpili do rozładunku śmigłowców. Wyładowano również wyposażenie dodatkowe, w tym części zamienne, dokumentację techniczną i materiały szkoleniowe przeznaczone dla chorwackich załóg lotniczych i personelu obsługowego.

Odebrane w sobotę śmigłowce uzupełnią w linii 5 OH-58D Kiowa Warrior, które przetransportowano do Zadar-Zemunik pod koniec lipca (Chorwacja odebrała pierwsze OH-58D, 2016-08-01). Wiropłaty przekazano HRZiPO w ramach amerykańskiego programu pomocy wojskowej (Chorwacki parlament wydał zgodę na OH-58D, 2016-02-26). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.