Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia Konkan 16

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 06 grudnia 2016

Wczoraj zapoczątkowano tegoroczną edycję indyjsko-brytyjskich ćwiczeń morskich Konkan.

Brytyjsko-indyjskie ćwiczenia Konkan organizowane są co roku od 2004 / Zdjęcie: MO Indii

Przez najbliższe 2 tygodnie oficerowie Royal Navy i Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii) będą ćwiczyć prowadzenie wspólnych operacji bojowych na morzu. Tegoroczną edycję ćwiczeń Konkan zainaugurowano wczoraj. Manewry potrwają do 16 grudnia (Royal Navy ćwiczy w Indiach, 2015-10-09). Będą prowadzone w Bombaju i Goa.

Pierwszy etap ćwiczeń potrwa do 9 grudnia. W tym czasie przedstawiciele obu flot będą doskonalili umiejętności planowania i organizowania wspólnych działań bojowych. Szkolenie obejmie przygotowania do prowadzenia m.in. operacji poszukiwawczo-ratowniczych (SAR), udzielania pomocy ofiarom katastrof na morzu lub patrolowania wybranych akwenów. Następnie uczestników ćwiczenia czeka kilka dni przerwy.

Już 12 grudnia marynarze rozpoczną symulację prowadzenia działań bojowych na morzu w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych. Ćwiczone będą m.in. operacje zatrzymania i przeszukania podejrzanych jednostek, prowadzone przez żołnierzy Royal Marines i członków jednostki specjalnej marynarki wojennej Indii, Marcos. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.