Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Peru kupuje Strykery

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 06 grudnia 2016

Departament Stanu USA wyraził zgodę na sprzedaż Peru 178 wozów bojowych Stryker z wyposażeniem.

Wojska lądowe Peru pozyskają 168 kołowych transporterów opancerzonych Stryker / Zdjęcie: US Army

Agencja ds. Współpracy Obronnej i Bezpieczeństwa (DSCA) powiadomiła Kongres USA, że Departament Stanu wyraził zgodę na sprzedaż Peru 178 odnowionych kołowych transporterów opancerzonych Stryker z odpowiednią ilością 12,-7-mm km M2 i zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia, wyrzutni granatów dymnych, części zapasowych, zestawów szkoleniowych i naprawczych, dokumentacją techniczną i usługami wsparcia inżyniersko-logistycznego. Wartość umowy wynosi 668 mln USD (ok. 2,8 mld zł). Głównym wykonawcą kontaktu będzie General Dynamics Land Systems (Nowe oblicze Strykera, 2016-03-23).

Zdaniem DSCA proponowana sprzedaży przyczyni się do realizacji celów polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych Ameryki, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa ważnego partnera, która był i nadal jest ważną siłą dla politycznej stabilności, pokoju i postępu gospodarczego w Ameryce Południowej. W interesie bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych jest, aby Peru dysponowało siłami zbrojnymi zdolnymi dla zabezpieczenia granic, reagowania w przypadku katastrof, a także do zwalczania destabilizujących kraj zagrożeń wewnętrznych, takich jak ugrupowanie terrorystyczne Sendero Luminoso (Świetlisty Szlak). Przejęcie Strykerów będzie pierwszym poważnym krokiem Peru na drodze do utworzenia połączonej brygady wojsk lądowych do 2030 (Ostatnie Mi-171 dla Peru, 2016-01-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.