Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się amerykański F/A-18C

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 09 grudnia 2016

Nieopodal wybrzeży Japonii rozbił się amerykański myśliwiec F/A-18C Hornet. Pilot zdołał się katapultować, jednak nie przeżył wypadku.

Pilot myśliwca F/A-18C nie przeżył wypadku, który zdarzył się w minioną środę / Zdjęcie: USMC

W ubiegłą środę, gdy obchodzono 75. rocznicę ataku na Pearl Harbor, para amerykańskich samolotów wielozadaniowych F/A-18C Hornet wystartowała z Iwakuni Base w prefekturze Yamaguchi i rozpoczęła rutynowy lot szkoleniowy. Około 18:40 czasu lokalnego pilot jednego z myśliwców zgłosił utratę kontroli nad statkiem powietrznym, po czym katapultował się. Wojskowy spadł do morza ok. 193 km na południowy wschód od wybrzeży Japonii.

Natychmiast w rejon poszukiwań wyruszyły amerykańskie i japońskie okręty. Udział w operacji poszukiwawczo-ratowniczej wzięły jednostki US Navy oraz straży wybrzeża Japonii i Japońskich Morskich Sił Samoobrony. Z powietrza akcję nadzorowały samoloty Japońskich Wojsk Lotniczych Samoobrony. Dopiero następnego dnia załoga jednego z japońskich okrętów zdołała wykryć i podjąć z wody zwłoki amerykańskiego pilota.

Dowództwo Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC) poinformowało, że zmarły to kapitan Jake Frederick z Teksasu. Wojskowy służył w 1st Marine Aircraft Wing (12 ofiar zderzenia dwóch CH-53, 2016-01-19) z Okinawy. Przyczyny wypadku wciąż pozostają nieznane. Ich wyjaśnieniem zajmie się specjalna komisja dochodzeniowa. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.