Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IRIS-T przeciwko celom powierzchniowym

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 grudnia 2016

Wojska lotnicze Norwegii przetestowały skuteczność pocisku rakietowego IRIS-T przeciwko celom powierzchniowym.

Norweski F-16 z pociskiem IRIS-T użytym do prób zwalczania celów powierzchniowych / Zdjęcie: Diehl Defence

Niemiecki koncern Diehl Defence poinformował o pomyślnych próbach użycia kierowanego pocisku rakietowego powietrze-powietrze bliskiego zasięgu IRIS-T (Infra Red Imaging System Tail/Thrust Vector-Controlled) przeciwko celom naziemnym. Przeprowadziły je we wrześniu br. Luftforsvaret (wojska lotnicze Norwegii).

Nosicielem pocisku był samolot wielozadaniowy F-16. Podczas prób sprawdzono zdolność IRIS-T do namierzania i zwalczania łodzi i niewielkich okrętów, budowli i pojazdów.

IRIS-T w wersji lotniczej ma zasięg 25 km i rozwija prędkość M3. Naprowadzanie pocisku na cel odbywa się termolokacyjnie. Do jego przenoszenia przystosowane są samoloty wielozadaniowe Eurofighter, F-16, EF-18, Gripen i Tornado (Scorpiony dla hiszpańskich lotników, 2016-05-11, Uzbrojenie brazylijskich Gripenów, 2015-08-14). Producent opracował też wersję przeciwlotniczą, zdolną do zwalczania bezzałogowych i załogowych statków powietrznych oraz pocisków manewrujących (Testy kwalifikacyjne IRIS-T SL, 2015-02-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.