Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Współpraca DCNS i Rosoboronexportu

Przemysł zbrojeniowy, 25 października 2007

DCNS, francuska spółka przemysłu okrętowego ogłosiła 25 października o zawarciu porozumienia ramowego z rosyjską centralą Rosoboronexport w zakresie przygotowania pakietu współpracy naukowo-badawczej z Instytutem Badawczym Przemysłu Stoczniowego im. Akademika A. N. Kryłowa w St. Petersburgu.

Porozumienie pomiędzy DCNS a Rosobronexportem ma pozwolić na stworzenie podwalin pod współpracę biznesową w obszarze rozwoju techniki i technologii okrętowych. Jest to kolejny krok po podpisaniu podczas wystawy Euronaval 2006 w Paryżu listu intencyjnego w tej sprawie.

Pierwszym wymiernym efektem porozumienia ma być współpraca pomiędzy Instytutem im. Kryłowa a działem konstrukcji okrętowych DCNS w zakresie testów i badań hydrodynamicznych, związanych z rozwojem okrętów nawodnych i podwodnych. W Sankt Petersburgu mają na początek być badane modele nowych rozwiązań DCNS.

Porozumienie z DCNS jest fragmentem szerszej współpracy technologicznej Rosji z zagranicznymi przedsiębiorstwami zbrojeniowymi. Wcześniej podobną umowę, dotyczącą produkcji elementów systemów rozpoznawczych Rosoboronoexport zawarł z Thalesem. Jego partnerem produkcyjnym został UOMZ (Uralskij optiko-mechaniczeskij zawod). Umowa dotyczy produkcji w Jekaterynburgu podwieszanych zasobników z laserowym wskaźnikiem celów Damokles. W takie zasobniki ma być wyposażonych m.in. 18 Su-30MKM zamówionych przez Malezję. Kolejnym wspólnym produktem mają być kamery termowizyjne Sagem Matis, stosowane już m.in. na pojazdach BMP-3, mobilnych systemach przeciwlotniczych Pancyr-S1 eksportowanych do ZEA i poduszkowcach Zubr, kupowanych przez Grecję.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.