Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót RFA Mounts Bay

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 16 grudnia 2016

Brytyjski okręt desantowy RFA Mounts Bay zakończył trwającą blisko rok misję bojową.

RFA Mounts Bay wraca do Wielkiej Brytanii po 349 dniach spędzonych na morzu / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Przez ostatnie 349 dni okręt desantowy okręt desantowy RFA Mounts Bay (L3008), typu Bay, stacjonował na Morzu Śródziemnym. Jego załoga wykonywała działania operacyjne w ramach różnorodnych misji, realizowanych samodzielnie przez Royal Navy lub w ramach wielonarodowych zespołów zadaniowych (Powrót HMS Diamond, 2016-10-30). Jednostka służyła m.in. na Morzu Egejskim, gdzie wspólnie z sojusznikami dążyła do ograniczenia napływu nielegalnych imigrantów do Europy (Nowa misja HNMLS De Ruyter, 2016-07-28). W tym rejonie służbę pełniła też m.in. fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko (273), typu Oliver Hazard Perry (Powrót ORP Gen. T. Kościuszko, 2016-09-13).

Brytyjska jednostka prowadziła też działania operacyjne nieopodal północnych wybrzeży Afryki. Brytyjczycy pomogli m.in. w szkoleniu członków odbudowywanej libijskiej marynarki wojennej i straży wybrzeża (Wielka Brytania szkoli Libijczyków, 2016-10-31). Wzięli też udział w wielu ćwiczeniach morskich prowadzonych wspólnie z lokalnymi sojusznikami. RFA Mounts Bay uczestniczył również w operacji wywozu z Libii ostatnich zapasów broni chemicznej, pochodzących z magazynów sił zbrojnych reżimu Muammara Kaddafiego.

W najbliższych tygodniach brytyjski okręt przejdzie rutynowy przegląd naprawczy. Jego załoga otrzyma za to kilka tygodni wolnego. Następnie Brytyjczycy rozpoczną przygotowania do nowej misji bojowej. W 2017 RFA Mounts Bay zostanie wysłany na Karaiby, gdzie weźmie udział w patrolach antynarkotykowych, a w razie potrzeby udzieli też pomocy ofiarom klęsk naturalnych, które często nawiedzają ten region (Załoga HNMLS Holland pomaga Haitańczykom, 2016-10-13). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.