Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa libijskiego MiG-23UB

Lotnictwo wojskowe, 24 grudnia 2016

22 grudnia z bazy Mitiga pod Trypolisem do rutynowego lotu treningowego wystartował samolot szkolno-bojowy MiG-23UB wojsk lotniczych Libii. Ok. 90 km na południowy wschód od miejsca startu doszło do katastrofy. Wrak znaleziono niedaleko Tarhuna w dystrykcie Dawoon.

Wrak rozbitego samolotu MiG-23UB nr 8272 / Zdjęcie: Tarhuna Council

Do katastrofy doszło z niewiadomych przyczyn. Przed utratą łączności pilot nie meldował o zagrożeniach. Za najbardziej prawdopodobną uznaje się awarię techniczną.

Obaj członkowie załogi zginęli na miejscu. Instruktorem był Mohammed Gadush, a uczniem Izzedine Al-Midni.

Rozbity samolot to MiG-23UB nr rej. 8272 libijskich wojsk lotniczych – szkolno-bojowy o zmiennej geometrii skrzydeł. Według nieoficjalnych danych, był ostatnim samolotem tego typu zdatnym do lotu w dyspozycji sił rządowych. Strony libijskiej wojny domowej obejmuje embargo ONZ dotyczące dostaw uzbrojenia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.