Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono przegląd HMS Soreham

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 grudnia 2016

W Szkocji zakończono przegląd remontowy niszczyciela min HMS Soreham, typu Sandown.

HMS Soreham po wytoczeniu z hali montażowej stoczni Babcock w Rosyth / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Przez ostatnie pół roku pracownicy grupy Babcock prowadzili prace remontowe na niszczycielu min HMS Soreham (M112), typu Sandown. Przegląd objął m.in. ocenę stanu poszycia kadłuba i nadbudówki oraz elementów układu napędowego, w tym wałów i śrub. Okręt pokryto nową warstwą farby. Dokonano też inspekcji pomieszczeń załogi. Jednostka otrzymała również nowocześniejsze wyposażenie pokładowe.

W styczniu HMS Soreham zostanie przekazany Royal Navy. Następnie rozpoczną się przygotowania do serii testów portowych i morskich, które pozwolą ocenić przeprowadzone naprawy i przygotować okręt do wznowienia działań operacyjnych. Próby będą okazją do zwieńczenia programu szkolenia i ponownego zgrywania załogi.

W przyszłości HMS Soreham najprawdopodobniej ponownie zostanie wysłany w rejon Bliskiego Wschodu. Na miejscu okręt będzie współdziałał z pozostałymi jednostkami Royal Navy oraz lokalnymi sojusznikami (Amerykańsko-brytyjskie ćwiczenia przeciwminowe, 2015-10-21). Do zadań HMS Soreham będzie należeć m.in. udrażnianie szlaków morskich w rejonie Cieśniny Ormuz, na wypadek gdyby któreś z państw trzecich, np. Iran, próbowało je zaminować. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.