Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ROKS Pyeongtaek wycofany z linii

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 29 grudnia 2016

Marynarka wojenna Republiki Korei wycofała w linii okręt ratowniczy ROKS Pyeongtaek.

Po zakończeniu służby okręt ratowniczy ROKS Pyeongtaek zostanie przekazany władzom miasta w północnej prowincji Gyeonggi, dla uhonorowania którego go nazwano. Jednostka najprawdopodobniej stanie się pływającym muzeum / Zdjęcie: USN

W Changwon na południu kraju odbyła się ceremonia wycofania ze służby okrętu ratowniczego ROKS Pyeongtaek (ATS-27), który od blisko 20 lat był eksploatowany przez Daehanminguk Haegun (marynarkę wojenną Republiki Korei). Udział w uroczystości wzięło ok. 200 gości, w tym przedstawiciele dowództwa południowokoreańskiej floty i amerykańskich sił zbrojnych w Republice Korei (USFK), a także byli członkowie załogi.

Latem 1996 Daehanminguk Haegun odkupiła przyszły ROKS Pyeongtaek od USA. Przez poprzednie 24 lata okręt ten był eksploatowany przez US Navy jako USS Beaufort (ATS-2), typu Edenton. Już 1 kwietnia 1997 nowa południowokoreańska jednostka została oficjalnie przyjęta do służby. Przez ostatnie 20 lat ROKS Pyeongtaek był używany podczas operacji poszukiwawczo-ratowniczych oraz do zabezpieczenia działań większych zgrupowań południowokoreańskiej floty.

ROKS Pyeongtaek wziął udział m.in. w operacji ratowniczej prowadzonej w 2010 nieopodal wybrzeży wyspy Baengnyeong po tym, gdy południowokoreańska korweta rakietowa ROKS Cheonan (PCC 772), typu Pohang, została trafiona torpedą wystrzeloną z jednego z miniaturowych okrętów podwodnych Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej (A jednak torpeda?, 2010-04-27). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.