Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Gripena w Tajlandii

Lotnictwo wojskowe, 14 stycznia 2017

Dziś rano na lotnisku międzynarodowym Hat Yai w dystrykcie Khlong Hoi Khong prowincji Songkhla w Tajlandii odbywały się pokazy lotnicze z okazji Dnia Dziecka (obchodzonego w Tajlandii corocznie w drugą sobotę stycznia). O 9:27 uczestniczący w nich samolot wielozadaniowy JAS-39C Gripen z niewiadomych przyczyn rozbił się i spłonął. Jego pilot zginął w katastrofie.

Gripen rozbił się daleko od miejsc przeznaczonych dla publiczności / Zdjęcie: via You Tube

Ofiara katastrofy to 35-letni Sqn Ldr Dilokrit Pattawi. Na ziemi nikomu nic się nie stało. Samolot rozbił się z dala od publiczności.

Po katastrofie lotnisko Hat Yai zostało zamknięte. Samoloty, które miały z niego operować zostały przekierowane na lotnisko Krabi. Lokalne władze przewidują, że lotnisko zostanie otwarte wieczorem.

Tajlandia kupiła łącznie 12 samolotów JAS-39 Gripen C/D w latach 2008-2010 (Tajlandzka umowa została podpisana, 2008-02-12, Tajlandia zamówiła Gripeny, 2010-11-24). Według różnych szacunków, kontrakty były warte ok. 850 mln USD. Równocześnie Tajlandia pozyskała także samoloty rozpoznania i dowodzenia Saab 340 AEW&C.

Tajlandzkie Gripeny wchodzą w skład 701 Fighter Sqn (Wing 7) z bazą w Surat Thani. Przed katastrofą dysponowała ona 8 Gripenami C i 4 dwumiejscowymi D. Rozbity samolot miał numer rej. 70110, a seryjny 39-406.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.