Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Spotkanie szefów szkół służb granicznych

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 24 stycznia 2017

W Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie odbyło się spotkanie szefów instytucji szkoleniowych służb granicznych krajów bałtyckich.

Na zdjęciu szefowie szkół służb granicznych krajów bałtyckich. W środku Komendant Centrum Szkolenia SG płk SG Roman Łubiński / Zdjęcie: Centrum Szkolenia SG

Spotkanie zorganizowano w dn. 18-19 stycznia w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. W jego trakcie podsumowano współpracę, oceniono wspólnie zrealizowane przedsięwzięcia oraz określono kierunki działań w 2017.

Gospodarzem spotkania był Komendant Centrum Szkolenia SG płk SG Roman Łubiński. Udział wzięli w nim również: Dyrektor College’u Policji i Straży Granicznej Akademii Bezpieczeństwa Wewnętrznego Republiki Estonii w Tallinie mjr Policji Priit Heinsoo wraz z zastępcą Maiko Martsik, Dyrektor Szkoły Służby Ochrony Granicy Państwowej Republiki Litewskiej w Medininkai płk Vytautas Strolia, któremu towarzyszyła Kierownik Wydziału Organizacji Szkolenia Julia Zimińska, Dyrektor Łotewskiego College’u Państwowej Straży Granicznej w Rezekne płk Arvids Liepins wraz z zastępcą płk. Andrisem Abolinsem. Komendantowi Centrum Szkolenia SG w spotkaniu towarzyszył płk SG Dariusz Lutyński oraz ppłk SG Julita Kasperska-Kisły - Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji i Organizacji Dydaktyki.

Tematem dwudniowego spotkania były wspólne szkolenia, ćwiczenia, a także wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk. W jego trakcie strony zawarły szczegółowe porozumienia w zakresie współpracy międzynarodowej. Przedstawiono także koncepcje szkoleń oraz ustalone priorytety i kierunki działań w tym obszarze na 2017.

Podpisując porozumienie kierownictwo partnerskich szkół służb granicznych zapewniło kontynuację współpracy w ustalonej formie i obranych obszarach: wymiany informacji w zakresie treści programowych realizowanych w ośrodkach, wspólnej organizacji przedsięwzięć dydaktycznych, realizacji wspólnych programów z udziałem funkcjonariuszy obu stron w zakresie poprawy bezpieczeństwa granic i profilaktyki w znaczeniu prewencji kryminalnej.

Na podstawie informacji Centrum Szkolenia SG


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.