Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Słowenia kupuje MMV Survivor

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 lutego 2017

Ministerstwo Obrony Słowenii poinformowało o zawarciu kontraktu z austriacką kompanią Achleitner dotyczącego zakupu 70 MMV Survivor 4x4. Wartość kontraktu wynosi 5,95 mln Euro. Pojazdy mają zostać dostarczone w dwóch wersjach: Alpha i Beta. W pierwszej wersji MMV Survivor kosztuje katalogowo 81600 Euro, a w drugiej – 99900.

MMV Survivor zamówione przez Słowenię będą pomalowane na jednolity oliwkowo-zielony kolor. We wnętrzach będzie po 5 foteli, a na dachach umieszczone zostaną dodatkowe bagażniki i okucia do montażu dwóch anten / Zdjęcie: Achleitner

Przetarg na dostawy lekko opancerzonych pojazdów terenowych dla jednostek MO Słowenii został ogłoszony latem 2016. W grudniu komisja przetargowa wskazała ofertę austriackiej kompanii Achleitner, jako najlepiej spełniającą wymagania. W zawartym w efekcie kontrakcie ustalono, że dostawy pojazdów rozpoczną się pod koniec br. i mają potrwać 240 dni. Gwarancja obejmuje 48 miesięcy lub przebieg 198 tys. km. Pojazdy mają być eksploatowane przez co najmniej 15 lat.

MMV Survivor 4x4 powstaje na bazie samochodu Toyota Land Cruiser. Achleitner wzmacnia ich zawieszenie i lekko opancerza kabinę pasażerską oraz układ napędowy. Masa pojazdu po tych zmianach wynosi 3250 kg, a ładunek użyteczny sięga 800 kg. Napęd pojazdu stanowi silnik wysokoprężny 2.8D o mocy 175 KM. Pozwala on na rozwinięcie prędkości 130 km/h. Zasięg samochodu wynosi 600 km.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.