Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Albuquerque wycofany ze służby

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 01 marca 2017

W USA wycofano ze służby atomowy okręt podwodny USS Albuquerque.

Po 33 latach służby wycofano z linii USS Albuquerque, 19. atomowy okręt podwodny typu Los Angeles zbudowany dla US Navy / Zdjęcie: USN

W poniedziałek w USA odbyła się uroczystość wycofania ze służby atomowego okrętu podwodnego USS Albuquerque (SSN 706), typu Los Angeles. Ceremonię zorganizowano w Keyport Undersea Museum w stanie Waszyngton. Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele dowództwa US Navy i byli członkowie załogi okrętu.

USS Albuquerque zakończył ostatnią misję bojową latem 2015 (Ostatnia prosta USS Albuquerque, 2015-08-22). Po kilku miesiącach okręt przeszedł do Puget Sound Naval Shipyard w Bremerton, gdzie rozpoczęto demontaż wyposażenia pokładowego i proces wygaszania reaktora (Ostatnia wizyta portowa USS Albuquerque, 2015-10-31).

Budowę USS Albuquerque zapoczątkowano w grudniu 1979. Okręt zwodowano wiosną 1982, a już po roku znalazł się w linii. W ciągu 33 lat służby USS Albuquerque uczestniczył w 21 misjach bojowych. W tym czasie przeszedł ok. 2 mln km. Odbył kurtuazyjne wizyty w ponad 35 portach morskich zaprzyjaźnionych państw i wziął udział w przeszło 18 ćwiczeniach morskich. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.