Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Z Ryanairem z Krakowa do Frankfurtu

Lotnictwo cywilne, 02 marca 2017

Ryanair ogłosił, że w końcu października br. rozpocznie codzienne loty z Krakowa na największe niemieckie lotnisko – we Frankfurcie nad Menem (FRA).

Od końca października 2017 Rynair ma rozpocząć codzienne loty z Krakowa do Frankfurtu nad Menem.

/ Zdjęcie: Marcin Sigmund

Jest to już 15 nowe połączenie tego przewoźnika, które ma wystartować z Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice im. Jana Pawła II w tegorocznym sezonie zimowym (14 nowych tras Ryanaira z Krakowa, 2017-02-02). Bilety na rejsy Ryanaira z Krakowa do Frankfurtu mają pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym tygodniu.

Obecnie po 3 loty dziennie z Krakowa do Frankfurtu wykonuje Lufthansa, która zainaugurowała to połączenie w 2008, wykonując wówczas po jednym locie dziennie. Wcześniej rejsy na tej trasie wykonywały także PLL LOT, które zrezygnowały jednak z obsługi tego połączenia w końcu października 2013.

Przez krótki czas – od końca października 2006 do początku maja 2007 – Ryanair latał codziennie z Krakowa na lotnisko Frankfurt-Hahn, położone ponad 130 km od Frankfurtu nad Menem.

W 2016 Ryanair przewiózł 44% pasażerów podróżujących z i do Krakowa, co dało mu pozycję lidera wśród obsługujących to lotnisko linii lotniczych. Przewoźnik ten szacuje, że dzięki tegorocznym nowym połączeniom, w tym roku obsłuży ponad połowę podróżnych korzystających z krakowskiego lotniska.

W lutym br. Balice obsłużyły 362 650 pasażerów, czyli o 17% więcej niż w drugim miesiącu ub.r. W ostatnim miesiącu odnotowano 2 997 operacji lotniczych, czyli o 10% więcej niż w lutym 2016.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.