Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Bella 412 w Nagano

Lotnictwo cywilne, 05 marca 2017

Dziś ok. 13:30 czasu lokalnego z lotniska Matsumoto w prefekturze Nagano wystartował należący do Nagano Air Rescue Team śmigłowiec Bell 412 z 9 osobami na pokładzie. Wśród nich był pilot, inżynier pokładowy i 7 ratowników. Lot odbywał się nad terenem górzystym i zalesionym. Według planu lotu, śmigłowiec miał wylądować w Takabocchi Plateau w Shiojiri o 13:53. Okazało się jednak, że tam nie doleciał. Z niewiadomych przyczyn rozbił się niedaleko celu, na wzgórzach Takabocchi, na wysokości 1600 m.

Wrak Bella 412 znaleziono na Mt. Hachibuse na wzgórzach Takabocchi, w terenie zalesionym i zaśnieżonym

Gdy do miejsca katastrofy dotarł śmigłowiec ratowniczy, okazało się, że Bell 412 jest całkowicie rozbity. Poszukiwania osób, które przeżyły katastrofę doprowadziły do wydobycia z wraku 3 ciężko rannych, których przewieziono do szpitala w stanie krytycznym. Pozostali lecący śmigłowcem prawdopodobnie zginęli na miejscu.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Według japońskich służb meteorologicznych, lot odbywał się w dobrych warunkach pogodowych.

Rozbity śmigłowiec to Bell 412EP nr rej. JA97NA, nr ser. 35135. Należał do Nagano Air Rescue Team.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.