Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

OHP dla Republiki Chińskiej

Marynarka wojenna, 15 marca 2017

Marynarka wojenna Republiki Chińskiej odebrała 2 wyremontowe fregaty rakietowe typu Oliver Hazard Perry.

Pod koniec maja obie fregaty mają zostać przyjęte do służby / Zdjęcie: USN

Według dziennika Taipei Times w ubiegłym tygodniu marynarka wojenna Republiki Chińskiej odebrała od USA 2 fregaty rakietowe typu Oliver Hazard Perry, ex amerykańskie USS Taylor (FFG 50) i USS Gary (FFG 51). Ceremonia przekazania okrętów odbyła się w Charleston, w Karolinie Południowej. Udział w uroczystości wziął m.in. dowódca tajwańskiej floty, adm. Huang Shu-kuang i przedstawiciele dowództwa US Navy, dotychczasowego użytkownika okrętów.

W ostatnich miesiącach USS Taylor i USS Gary przeszły przegląd remontowy i ograniczoną modernizacje, połączoną z wydłużeniem ich trwałości użytkowej. Prace prowadzono w stoczni VSE Corporation zlokalizowanej w Charleston (Przywracanie zdatności fregatom OHP, 2016-07-25). Po przejściu do Republiki Chińskiej obie jednostki mają otrzymać nowe wyposażenie, w tym urządzenia obserwacyjne. Mają one zastąpić w linii jednostki typu Chi Yang (ex Knox, Tajwan wycofuje fregaty, 2015-05-04).

USS Taylor i USS Gary wycofano ze służby w US Navy wiosną i latem 2015 (USS Gary wycofana ze służby, 2015-07-25; Wycofanie USS Taylor, 2015-05-11). Okręty spędziły w linii 31 lat. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.