Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Akcje ratownicze na Bałtyku

Lotnictwo wojskowe, 27 marca 2017

Wczoraj załoga dyżurna śmigłowca ratowniczego Mi-14PŁ/R z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej dwukrotnie startowała na pomoc osobom potrzebującym na morzu.

Wczorajsze akcje ratownicze były pierwszymi w br. w wykonaniu załogi śmigłowca Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. W ciągu ostatnich 25 lat lotnicy morscy uczestniczyli w 603 takich operacjach, udzielając pomocy 320 osobom / Zdjęcie: Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej

Wczoraj o godz. 09:25 załoga śmigłowca Mi-14PŁ/R pełniąca dyżur na lotnisku w Darłowie została zaalarmowana, że jeden z pracowników platformy wiertniczej podczas upadku doznał bolesnego urazu i wymaga ewakuacji na ląd (Mi-14PŁ/R dla Marynarki Wojennej RP). Zaledwie 10 min. później śmigłowiec dowodzony przez kpta. pil. Wojciech Wójcika wystartował na pomoc poszkodowanemu mężczyźnie. Skład załogi wiropłata uzupełniali: ppor. pil. Piotr Rak (drugi pilot), chor. Paweł Szymański (ratownik) i chor. Marcin Galiński (technik pokładowy).

Lot w kierunku platformy znajdującej się ok. 185 km na północny-wschód od Darłowa zajął 55 min. W tym czasie poszkodowany został przetransportowany na jednostkę pływającą Bazalt. O godz 10:35 z jej pokładu mężczyzna został podjęty przez ratownika chor. Pawła Szymańskiego przy użyciu tzw. pętli. Pół godziny później Mi-14 wylądował na lotnisku w Gdyni Babich Dołach gdzie poszkodowany, w stanie stabilnym, został przekazany obsadzie karetki pogotowia.

W trakcie odtwarzania gotowości śmigłowca do lotu załoga otrzymała sygnał o kolejnej potrzebującej osobie. Z przekazanych przez służby ratownicze informacji wynikało, że chodzi o pasażera jednostki motorowej Omega Gold, która znajdowała się około 20 km na północny-zachód od Łeby. Mi-14PŁ/R wystartował z lotniska w Gdyni o godz. 11:41. Nieprzytomny mężczyzna z urazem szyi został podjęty na pokład śmigłowca za pomocą noszy o godz. 12:23. Po 24 min. lotu wiropłat ponownie wylądował na lotnisku w Gdyni Babich Dołach. Tam poszkodowany nieprzytomny z ustabilizowanym oddechem, został przekazany obsadzie karetki pogotowia ratunkowego.

Na podstawie informacji GBLMW


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.