Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Maryland rozbił się Black Hawk

Lotnictwo wojskowe, 19 kwietnia 2017

17 kwietnia po południu należące do US Army trzy śmigłowce UH-60 Black Hawk wykonywały misję treningową w rejonie Naval Air Station Patuxent River w stanie Maryland. Około 13:30 czasu lokalnego jeden z nich rozbił się na Breton Bay Golf Course koło Leonardtown. Na jego pokładzie znajdowało się 3 żołnierzy. Pozostałe dwa śmigłowce bezpiecznie powróciły na miejsce startu.

Wrak rozbitego w stanie Maryland śmigłowca Sikorsky UH-60 Black Hawk / Zdjęcie: TheBayNet.com

Po znalezieniu wraku okazało się, że jeden z lecących śmigłowcem żołnierzy zginął na miejscu. Dwóch pozostałych zostało rannych. Przewieziono ich w stanie krytycznym do szpitala w Baltimore.

Ofiara śmiertelna katastrofy została zidentyfikowana jako 22-letni Spc. Jeremy Darrell Tomlin z Chapel Hill w Karolinie Południowej. Ranni to Chief Warrant Officer Christopher Nicholas – pilot, i Capt. Terikazu Onoda – dowódca kompanii. Wszyscy byli przydzieleni do 12th Aviation Battalion z Fort Belvoir w Wirginii.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Bada to obecnie specjalna komisja z Army Combat Readiness Center w Fort Rucker w Alabamie. Według świadków, nisko lecący śmigłowiec zahaczył o drzewa.

Rozbity śmigłowiec Sikorsky UH-60 Black Hawk należał do 12th Aviation Battalion, stacjonującego w Davison Airfield w Fort Belvoir w Wirginii.

To już drugi wypadek Black Hawka należącego do US Army. 31 stycznia rozbił się i spłonął śmigłowiec wykonujący lot treningowy w rejonie Fort Campbell w Kentucky. Rannych zostało wówczas 4 żołnierzy, w tym 3 ciężko.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.