Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa UH-1 w Grecji

Lotnictwo wojskowe, 19 kwietnia 2017

Dziś rano śmigłowiec armii greckiej Bell UH-1 wykonywał lot patrolowy wzdłuż granicy. Wystartował z bazy Stefanovikio, po czym wylądował w Larissa, gdzie wsiadło do niego dwóch oficerów, i skierował się do Kozani. Na jego pokładzie znajdowało się wówczas 5 żołnierzy.

Śmigłowiec nie dotarł do celu. Ok. 7:50 czasu lokalnego, lecąc we mgle rozbił się, zahaczając o linię elektryczną. Do katastrofy doszło w pobliżu Sarantaporo.

Gdy do wraku dotarli ratownicy okazało się, że czterech żołnierzy, dwóch członków załogi – mjr Dimosthenis Goulas i por. Konstantinos Hatzis, oraz dwóch wysokich rangą oficerów – zastępca dowódcy 1. armii gen. Ypostratigos Tzanidakis i płk Thomas Adamou zginęło na miejscu. Piąta osoba – Archilochus Vasiliki Plexida, przeżyła. W ciężkim stanie została przewieziona do szpitala wojskowego nr 424 w Salonikach.

Rozbity śmigłowiec to Bell UH-1H z 1. brygady lotnictwa armii greckiej, nr rej. ES625, nr ser. 12162.

Minister obrony Grecji Panos Kammenou w związku z katastrofą ogłosił 3-dniową żałobę w Siłach Zbrojnych. Flagi przed urzędami państwowymi zostały opuszczone do połowy masztów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.