Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Konsekwencje ataku na afgańską bazę

Wojska lądowe, 24 kwietnia 2017

Minister obrony i szef sztabu wojsk lądowych Afganistanu podali się do dymisji po ataku talibów na bazę wojskową na północy kraju.

Do piątkowego ataku doszło w bazie wojskowej Camp Shaheen w rejonie Mazar-i Szarif, gdzie mieści się dowództwo 209. korpusu afgańskiej armii / Zdjęcie: MO Afganistanu

Dymisję ministra obrony, generała Abdullaha Habibiego i szefa sztabu wojsk lądowych, gen. Qadama Szaha Szahima, potwierdziło dziś biuro prasowe prezydenta Afganistanu, Aszrafa Ghaniego. Wojskowi opuścili zajmowane stanowiska w konsekwencji wydarzeń, jakie rozegrały się w piątek na północy kraju.

Tego dnia grupa 10 napastników przedostała się na teren bazy wojskowej Camp Shaheen, położonej w rejonie miasta Mazar-i Szarif, po czym oddała ogień w kierunku znajdujących się na jej terenie żołnierzy. Wielu wojskowych nie posiadało przy sobie broni, gdyż nieco wcześniej uczestniczyli w piątkowych modłach. Część ofiar w chwili zdarzenia przebywała w kantynie.

Dokładna liczba ofiar piątkowego ataku nie jest znana. Według różnych źródeł śmierć ponieść miało od 100 do 160 afgańskich żołnierzy, a co najmniej drugie tyle zostało rannych. Zginęli też wszyscy napastnicy. Do przeprowadzenia ataku przyznali się talibowie (Atak w Afganistanie, 2016-09-28). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.