Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W rejonie Hokkaido zaginął rozpoznawczy LR-2

Lotnictwo wojskowe, 15 maja 2017

Dziś o 11:20 czasu lokalnego z bazy Okadama pod Sapporo wystartował samolot rozpoznawczy LR-2. Na jego pokładzie znajdowało się czterech żołnierzy japońskich sił samoobrony – dwóch pilotów i dwóch mechaników. Samolot leciał na lotnisko Hakodate, gdzie powinien wylądować ok. 11:50. Miał stamtąd zabrać chorego pacjenta. Jednak o 11:47 kontrola lotów utraciła z nim łączność.

Beechcraft LR-2 Hayabusa japońskich sił samoobrony / Zdjęcie: wikipedia

Według ujawnionych informacji, w chwili utracenia łączności samolot leciał na wysokości 900 m. Znajdował się 30 km od lotniska Hakodate. Obecnie w tym rejonie trwają jego poszukiwania.

Poszukiwania utrudnia niestabilna pogoda. Prędkość wiatru sięga w porywach 9,3 m/s. Towarzyszą mu niewielkie opady.

Zaginiony samolot to Beechcraft LR-2 (B300) Hayabusa (Super King Air) nr rej. 23055 japońskich sił samoobrony. Mógł przewozić 2 członków załogi i 8 pasażerów. Realizował zadania rozpoznawcze i transportowe.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.