Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożar na HMAS Maryborough

Marynarka wojenna, 29 maja 2017

Australijska marynarka wojenna poinformowała o pożarze, jaki wybuchł na pokładzie jednego z okrętów patrolowych typu Armidale.

Marynarka wojenna Australii będzie starała się ustalić przyczyny piątkowego pożaru na HMAS Maryborough oraz jego skutki dla stanu technicznego okrętu / Zdjęcie: MO Australii

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, w chwili gdy okręt patrolowy HMAS Maryborough (ACPB 95), typu Armidale, przemierzał wody na północny wschód od miasta Darwin. Z nieznanych przyczyn w maszynowni jednostki pojawił się ogień. Załoga okrętu, stosując się do przećwiczonych procedur, ugasiła pożar. Żaden z marynarzy nie ucierpiał wskutek incydentu.

Okręt został odholowany do portu w Darwin, gdzie poddany zostanie przeglądowi, który pozwoli ustalić przyczyny zdarzenia. Dopiero po ich wyeliminowaniu jednostka będzie mogła wznowić działania operacyjne.

HMAS Maryborough jest jednym z 13. okrętów patrolowych typu Armidale eksploatowanych przez marynarkę wojenną Australii. Patrolowiec wszedł do służby 8 grudnia 2007. W 2014 okręt odesłano do Singapuru, gdzie przeszedł przegląd naprawczy w jednej ze stoczni należących do Singapore Technologies Marine (Armidale do Singapuru, 2014-09-16).

Od początku eksploatacji okręty patrolowe typu Armidale cechuje wysoka awaryjność, która rzutuje na ich stan techniczny i potencjał operacyjny. W 2014 na pokładzie HMAS Bundaberg (ACPB 91) wybuchł pożar, który strawił sporą część okrętu, w tym wyposażenie pokładowe. Dowództwo australijskiej floty uznało, że dalsza eksploatacja patrolowca jest niemożliwa i zadecydowało o wycofaniu go ze służby.

Obecnie ministerstwo obrony Australii prowadzi przetarg na budowę 12 nowoczesnych okrętów patrolowych, które zastąpią w linii wspomniane Armidale. W konkursie udział biorą 3 europejskie stocznie: holenderski Damen (Damen w australijskim przetargu, 2017-04-07), a także niemieckie Lürssen i Fassmer (Przetarg na australijskie patrolowce, 2016-12-01). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.