Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szkolenie 1. dywizjonu lotniczego

Wojska lądowe, 08 czerwca 2017

W dn. 22-25 maja personel 1. dywizjonu lotniczego z Leźnicy Wielkiej realizował szkolenie nad morzem, wykonując loty na śmigłowcach Mi-17.

Po kilku latach przerwy 1. dywizjon lotniczy ponownie rozpoczął szkolenie personelu latającego w lotach nad morzem i z wykorzystaniem platform / Zdjęcia: kpt. Jarosław Antkowski, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej

Szkolenie poprzedzono zajęciami w Ośrodku Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego w Gdyni. Na miejscu personel latający 1. dywizjonu lotniczego zapoznał się z praktycznym zastosowaniem sprzętu wysokościowo-ratowniczego przeznaczonego do szkolenia nad morzem.

Następnym etapem było teoretyczne i praktyczne szkolenie przeprowadzone przez instruktorów wydzielonych z 7. eskadry działań specjalnych Powidz oraz szkoleniowca z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego Gdynia Oksywie. Każdy ze szkolonych pilotów codziennie w powietrzu spędzał ok. 4 h, poprzedzonych starannym przygotowaniem.

Praktyczna część kursu realizowana była w dwóch etapach. Pierwszy dotyczył szkolenia nad morzem, w tym lotów do stref i po wyznaczonych trasach. Drugi etap zakładal wykorzystanie dwóch platform morskich, należących do przedsiębiorstwa Lotos Petrobaltic S.A. Na zakończenie kursu jego uczestnicy otrzymali dopuszczenia do wykonywania lotów nad morzem, a także lądowań i startów z platformy morskiej w warunkach VFR oraz nowe dopuszczenia do szkolenia.

Na podstawie informacji mjra Piotra Zimona, 25. BKPow.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.