Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe rekordy Grupy Lufthansa

Lotnictwo cywilne, 12 lipca 2017

Przewoźnicy Grupy Lufthansa przewieźli w czerwcu 2017 roku około 12 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 18% w stosunku do tego samego miesiąca w roku poprzednim. Liczba pasażerokilometrów zwiększyła się o 12,3% w stosunku do poprzedniego roku, a sprzedaż wzrosła o 15,9%. Współczynnik wykorzystania miejsc w samolotach wyniósł 82,8%. 

W pierwszej połowie 2017 Grupa Lufthansa przewiozła niemal 60 mln pasażerów, współczynnik wykorzystania miejsc w samolotach osiągnął historyczny poziom 79% / Zdjęcie: Lufthansa

W pierwszej połowie roku zostało przewiezionych około 60 mln podróżnych, 17,2% więcej niż w pierwszej połowie roku poprzedniego. Ponadto, w pierwszej połowie 2017 Grupa Lufthansa przewiozła więcej pasażerów niż kiedykolwiek wcześniej. Współczynnik wykorzystania miejsc w samolotach osiągnął historyczny poziom 79%, o 2,7% pkt procentowych wyższyniż w roku poprzednim.

Przepustowość cargo wzrosła o 2,9%, podczas gdy sprzedaż cargo wzrosła o 8,1%. W efekcie, współczynnik wykorzystania miejsc w samolotach cargo wzrósł  o 3,3 pkty procentowe w ciągu miesiąca. W tym samym czasie sprzedaż cargo wzrosła o 7, 1%, wpływając tym samym na współczynnik wykorzystania miejsc w samolotach, który był wyższy o 2,7 pktu procentowego.

Przewoźnicy sieciowi: Lufthansa, Swiss i Austrian Airlines, przewieźli w czerwcu 8,8 mln pasażerów, o 6,7% więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego oraz o 5,1% więcej niż w poprzednich miesiącach tego roku. W porównaniu z rokiem poprzednim, liczba pasażerokilometrów wzrosła w czerwcu o 2,6%. W tym samym czasie liczba rejsów została zmniejszona o 1,9%. Współczynnik sprzedaży wzrósł o 6,2%, a współczynnik wykorzystania miejsc w samolotach   wzrósł o 2,8 pktów procentowych i wyniósł 83,2%. W pierwszej połowie roku przewoźnicy sieciowy przewieźli 45,5 mln pasażerów, o 5,9% więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W trakcie tego okresu, współczynnik wykorzystania miejsc w samolotach dla przewoźników sieciowych wzrósł o 3 pkty procentowe i wyniósł 79,3%.

Lufthansa przewiozła w czerwcu około 6 mln pasażerów, o 2,7% więcej niż w tym samym miesiącu roku poprzedniego. 0,5-% wzrost liczby pasażerokilometrów w czerwcu spowodował 4% wzrost w sprzedaży. Stąd też współczynnik wykorzystania miejsc w samolotach wyniósł 84%, o 2,9 pktu procentowego więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W pierwszej połowie 2017, Lufthansa przewiozła 31,2 mln pasażerów, o 4,8% więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Wynoszący 79,9% współczynnik wykorzystania miejsc w samolotach   był o 3,4 pktu procentowego wyższy niż w pierwszej połowie 2016. W wyniku tego, Lufthansa osiągnęła historyczny poziom możliwości przewozowych zarówno w czerwcu, jak i pierwszej połowie bieżącego roku.

Dzięki połączeniom bezpośrednim w ramach Grupy Lufthana – Eurowings (łącznie z Germanwings) i Brussels Airlines – w czerwcu zostało przewiezionych około 3,2 mln pasażerów. Z liczby tej 3 mln podróżnych zostało obsłużonych na trasach krótkodystansowych, a pozostali – na trasach dalekodystansowych. Oznacza to wzrost o 79% w porównaniu z rokiem poprzednim. Przepustowość w czerwcu była o 108,7% większa niż w roku poprzednim, podczas gdy wartość sprzedaży wzrosła o 114,2%, co skutkowało zwiększeniem współczynnika wykorzystania miejsc w samolotach o 2,1 pktu procentowego i wyniosło 80,9%. Na trasach krótkodystansowych, liczba pasażerokilometrów zwiększyła się o 73,5% (Codeshare Singapore Airlines i Eurowings, 2017-06-23, Brussels Airlines wymieniają flotę, 2017-05-23).

W tym samym czasie sprzedaż wzrosła o 79,4%. Dzięki temu w czerwcu na tych trasach współczynnik wykorzystania miejsc w samolotach wzrósł o 2,7 pktu procentowego. Współczynnik wykorzystania miejsc w samolotach na trasach dalekodystansowych zmniejszył się o 1,4 pktu procentowego i wyniósł 80,8%, wzrost podaży wyniósł 329,5%, a wzrost sprzedaży 322,3%.

Dzięki połączeniom bezpośrednim w pierwszej połowie roku zostało przewiezionych 14,5 mln pasażerów, czyli o 76,1% więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W 77,4% współczynnik wykorzystania miejsc w samolotach był o 0,9 pktu procentowego wyższy niż w roku poprzednim (Lufthansa najlepszą linią lotniczą w Europie, 2017-06-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.