Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót RFA Wave Knight

Marynarka wojenna, 14 lipca 2017

Brytyjski zbiornikowiec paliwowy powrócił do kraju po zakończeniu 13-miesięcznej misji na Atlantyku.

Podczas zakończonej wczoraj misji RFA Wave Knight przeszedł ponad 118 tys. km / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Brytyjski zbiornikowiec paliwowy RFA Wave Knight (A389), typu Wave, wszedł wczoraj do portu morskiego w Portland. Przez ostatnie 13 miesięcy okręt prowadził działania operacyjne na północnych i południowych wodach Oceanu Atlantyckiego.

Do jego zadań należała m.in. prezentacja bandery wokół terytoriów zamorskich Wielkiej Brytanii, w tym na Falklandach. Okręt udzielił również pomocy humanitarnej ofiarom huraganu Matthew, który jesienią ub.r. spustoszył Bahamy. Jednostka patrolowała również wyznaczone akweny Atlantyku, uczestnicząc w operacjach antynarkotykowych prowadzonych wspólnie z lokalnymi partnerami, w tym Strażą Wybrzeża USA (USCG). Podczas jednej z takich akcji brytyjscy marynarze pomogli Amerykanom w przejęciu 11 t. kokainy transportowanej do USA (Kolejny sukces RFA Wave Knight, 2014-01-29).

RFA Wave Knight przyjęto do służby w Royal Fleet Auxiliary wiosną 2003 jako jeden z dwóch zbiornikowców paliwowych typu Wave. W przyszłości okręty te zostaną uzupełnione w linii, a w konsekwencji zastąpione, przez jednostki typu Tide, budowane dla RFA przez południowokoreańskie Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering ((RFA Tidespring w Wielkiej Brytanii, 2017-04-04)). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra