Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ochrona radioelektroniczna obiektów SG

Przemysł zbrojeniowy, 08 sierpnia 2017

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP wraz z ITTI realizuje projekt pt. Zakłócanie transmisji radiowej w wybranych obiektach Straży Granicznej, współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach umowy nr DOB-BIO7/15/04/2015. Wartość projektu wynosi 1 387 523 zł, z czego 1 248 766 zł stanowi dofinansowanie NCBiR.

Głównym celem projektu jest opracowanie i zbudowanie systemu i urządzeń do zakłócania transmisji radiowej wytwarzających kurtynę elektromagnetyczną w wybranych obiektach Straży Granicznej / Zdjęcie: Straż Graniczna

Głównym celem projektu jest opracowanie i zbudowanie systemu i urządzeń do zakłócania transmisji radiowej wytwarzających kurtynę elektromagnetyczną w wybranych obiektach Straży Granicznej, w celu uniemożliwienia podsłuchu i wycieku danych, w trakcie np. ważnych spotkań roboczych międzynarodowych i krajowych służb operacyjnych, dochodzeniowo-śledczych, służb wewnętrznych oraz spotkań międzyresortowych z np. Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dodatkowo system będzie zabezpieczał przed próbą detonacji urządzeń wybuchowych uruchamianych przy pomocy sygnałów np. z sieci komórkowych i będzie blokował transmisję sygnałów sterujących bezzałogowymi statkami latającymi.

Oczekiwane efekty (w obrębie wolnostojącego budynku o kubaturze do 1000 m3) to: szerokopasmowe zakłócanie sygnału, w szczególności w pasmach HF, VHF i UHF; blokowanie standardów sieci komórkowych cyfrowych: IDEN, TDMA, CDMA450, GSM900, GSM1800, DECT, UMTS 3G, LTE i analogowych: AMPS, MNT, N-AMPS, TACS oraz blokowanie standardów sieci bezprzewodowych: WI-FI, Bluetooth, WiMax (4G) i GPS.

Przedsięwzięcie obejmuje zbudowanie urządzenia do zakłócania transmisji radiowej w wersji stacjonarnej i przenośnej (np. walizkowej); opracowanie i wykonanie systemu, który nie będzie zakłócał sygnałów na częstotliwościach do łączności własnej; opracowanie metody pozwalającej na elastyczne sterowanie zasięgiem kurtyny elektromagnetycznej dla urządzenia w wersji przenośnej; zainstalowanie urządzenia w wersji stacjonarnej we wskazanym budynku Straży Granicznej; ocenę urządzeń w celu potwierdzenia spełnienia wymagań użytkowników (wersji stacjonarnej i przenośnej) oraz sprawdzenie działania urządzenia w rzeczywistych warunkach (w wersji stacjonarnej).

Powstałe urządzenie będzie używane w jednostkach Straży Granicznej, policji, ABW, AW i SKW. Planowana data zakończenia projektu to 30 czerwca 2018.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.