Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończenie prób pocisku Astra

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 18 września 2017

Ministerstwo obrony Indii poinformowało o przeprowadzeniu ostatnich prób kierowanego pocisku rakietowego powietrze-powietrze dalekiego zasięgu Astra. Testy zrealizowano w dn. 11-14 września na poligonie na wodach Zatoki Bengalskiej, w pobliżu Chandipur w stanie Orisa. 

Odpalenie kpr p-p Astra przenoszonego przez samolot wielozadaniowy Su-30MKI / Zdjęcie: MO Indii

Podczas 7 prób wykonano strzelania do celów powietrznych, które w zależności od założeń znajdowały się w dużej odległości lub leciały w średniej odległości i wykonywały gwałtowne manewry. Wykonano też strzelania salwą do kilku celów. Dwa z odpalonych pocisków były wyposażone w głowice bojowe.

Jak podaje indyjski resort obrony wszystkie urządzenia kpr Astra, w tym opracowana przez rodzimy przemysł samonaprowadzająca głowica radiolokacyjna, działały bez zarzutu. Badania pocisków realizował zespół specjalistów agencji ds. rozwoju technologii wojskowych (DRDO) i Bhartiya Vāyu Senā (BVS, wojsk lotniczych Indii), wspomagany przez personel zakładów Hindustan Aeronautics Limited (HAL), odpowiedzialny za modyfikacje samolotów przenoszących Astry (Astra odpalony z Su-30MKI, 2014-05-05).

Pomyślne zakończenie prób kpr Astra oznacza, że wkrótce można będzie rozpocząć jego produkcję seryjną. Odpowiadający w indyjskim ministerstwie obrony za pociski kierowane i systemy strategiczne dr G. Satheesh Reddy stwierdził, że technologie opracowane dla potrzeb Astry posłużą do skonstruowania nowych wersji pocisków powietrze-powietrze i ziemia-powietrze.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.