Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny etap Worthington Challenge 2017

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 28 września 2017

Trzeciego dnia kanadyjskich zawodów Worthington Challenge 2017 żołnierze z 10. Brygady Kawalerii Pancernej realizowali fazę pk. Technical Skills.

Polscy żołnierze wykonują kolejne zadanie w ramach ćwiczeń Worthington Challenge 2017 / Zdjęcia: st.chor. Rafał Mniedło, 10. BKPanc.

Zadania realizowane w ramach fazy Technical Skills miały na celu sprawdzenie umiejętności, jakimi powinny dysponować załogi czołgów. Polscy żołnierze musieli wykazać się sprawnością fizyczną, zdolnością obsługi technicznej sprzętu i udzielania pierwszej pomocy medycznej. Sprawdzono także ich umiejętności bojowe w oparciu o symulatory komputerowe (Półmetek Worthington Challenge 2017, 2017-09-27).

Pierwsze zadanie wykonywane przez świętoszowskich czołgistów sprawdzało ich wiedzę z zakresu współdziałania z jednostkami artylerii. Dwie załogi polskiego zespołu otrzymały oddzielne zadania, które miały wykonać korzystając z komputerowego symulatora. Po trzech żołnierzy z każdej z grup, działając bez wsparcia swoich dowódców, miało naprowadzić ogień artylerii na wskazane cele, a następnie stworzyć zasłonę dymną uniemożliwiającą działanie nieprzyjaciela.

Drugie zadanie składało się z trzech elementów. Pierwszym z nich było pokonanie kilkusetmetrowego odcinka, na którym znajdowało się sześć przeszkód. Ponadto zespół musiał przebyć trasę, niosąc 90-kilogramowego manekina. Ostatnim wyzwaniem stojącym przed polskimi żołnierzami było rozłożenie i złożenie na czas kanadyjskiego karabinka C7, a także wykonanie przez dwie załogi zadań ogniowych na symulatorze komputerowym czołgu podstawowego Leopard 2A4.

Zadania realizowane podczas symulacji sprawdzały umiejętności Polaków radzenia sobie w różnych sytuacjach taktycznych, odmiennych reżimach i trybach pracy. - Ta faza zawodów była nie tylko sprawdzianem naszych indywidualnych umiejętności. Dzisiaj nie liczył się jeden żołnierz, dzisiaj liczył się zespół i załogi. Od naszego zgrania, zrozumienia się i umiejętności współdziałania zależało wykonanie każdego zadania. Załogi przygotowywały ostrzał artyleryjski, załogi razem pokonywały tor przeszkód oraz załogi wykonywały strzelania na symulatorze czołgu. Tylko razem mogliśmy wykonać wszystkie dzisiejsze zadania – podsumował dowódca polskiej grupy, por. Jakub Słobodzian.

Na podstawie informacji st.chor. Rafała Mniedło, 10. BKPanc.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.