Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ScanEagle dla Iraku

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 września 2017

Siły zbrojne Iraku odbiorą zestawy bezzałogowych statków latających ScanEagle dostarczone przez spółkę Insitu.

USA przekaże Irakowi sześć zestawów bsl ScanEagle, które posłużą do wsparcia jednostek liniowych w walkach z bojówkarzami organizacji islamistycznych / Zdjęcie: Senior Airman Marianne E. Lane, USAF

Departament Obrony USA poinformował o zleceniu należącej do Boeinga spółce Insitu produkcji sześciu zestawów bezzałogowych statków latających ScanEagle. Wartość anonsowanego zamówienia wynosi ok. 7,7 mln USD (ok. 29 mln zł).

Zamówienie obejmuje też m.in. dostawę wyposażenia niezbędnego do obsługi i przechowywania bsl, a także wsparcie szkoleniowe i logistyczne. Część prac związanych z realizacją kontraktu zostanie wykonanych bezpośrednio w Iraku. Prace powinny zakończyć się do sierpnia 2018.

Dostawy bezzałogowców i dodatkowego wyposażenia zostaną zrealizowane w ramach programu Foreign Military Sales (ScanEagle dla Filipin, 2017-08-17), a pośrednikiem będą siły zbrojne USA. Podmiotem zamawiającym bsl jest Naval Air Systems Command z Patuxent River w Maryland. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.