Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

44. start Falcona 9

Astronautyka, 01 listopada 2017

30 października 2017 o 15:34 czasu lokalnego (19:34 UTC) z platformy startowej 39A ośrodka kosmicznego na przylądku Canaveral wystartowała rakieta nośna Falcon 9 z południowokoreańskim satelitą telekomunikacyjnym Koreasat 5A (Mugunghwa-5A). Po 8 min. i 35 s pierwszy stopień rakiety (B1042.1 v.1.2 block 4) wylądował na platformie Of Course I Still Love You pływającej na Oceanie Atlantyckim niedaleko Florydy. 35 min. 40 s po starcie na orbitę trafił satelita.

Start rakiety nośnej Falcon 9 z satelitą Koreasat 5A / Zdjęcie: SpaceX

Koreasat 5A został zbudowany przez europejską kompanię Thales Alenia Space na bazie platformy SpaceBus-4000B2. Satelita waży 3,5 t. Jego operatorem jest południowokoreańska KT Corporation. Będzie transmitował sygnały telekomunikacyjne m.in. na obszarze Korei, Japonii i Filipin. Żywotność satelity wynosi 15 lat.

Przedwczorajszy start Falcona 9 był szesnastym w ciągu roku, a trzecim w ciągu trzech tygodni. Dotąd rakieta startowała już 44 razy. Jej pierwszy stopień wrócił na Ziemię 19 razy, w tym 12 razy lądował na platformie pływającej.

Do końca 2017 Falcon 9 ma wystartować jeszcze 4 razy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.