Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja HMAS Stirling

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 listopada 2017

Władze Australii wydały zgodę na modernizację bazy morskiej HMAS Stirling zlokalizowanej na zachodzie kraju.

Modernizacja i rozbudowa bazy morskiej HMAS Stirling w Australii Zachodniej potrwa do 2020 i pochłonie ok. 367 mln AUD / Zdjęcie: MO Australii

Modernizacja i rozbudowa bazy morskiej HMAS Stirling pochłonie ok. 367 mln AUD (ok. 1 mld zł). Prace inżynieryjne mają potrwać 2,5 roku i powinny zakończyć się w 2020. Po ich ukończeniu baza ma być w stanie przyjmować największe okręty marynarki wojennej Australii i zwiększyć zdolności operacyjne floty w tej części kraju.

Władze Australii przyznały, że modernizacja HMAS Stirling jest wynikiem zmian w ocenie sytuacji bezpieczeństwa kraju. Według Canberry w przyszłych dekadach rosnące znaczenie dla interesów strategicznych państwa będzie miał region Oceanu Indyjskiego. Stąd potrzeba rozbudowy jednej z najważniejszych baz marynarki wojennej Australii.

W przyszłości w HMAS Stirling mają stacjonować – na stałe lub czasowo – nowe okręty marynarki wojennej Australii. Uważa się, że z obiektów w zmodernizowanej bazie korzystać będą m.in. załogi nowoczesnych fregat rakietowych lub okrętów podwodnych, które zostaną pozyskane przez australijską flotę (BAE Systems składa ofertę Australii, 2017-08-10; DCNS otwiera biuro w Australii, 2016-12-30), a także budowanych lub już eksploatowanych niszczycieli rakietowych typu Hobart i śmigłowcowców desantowych typu Canberra (HMAS Hobart w linii, 2017-09-25; HMAS Canberra znów na Fidżi, 2016-08-17). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.