Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono ćwiczenie Grad-17

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 20 listopada 2017

W dn. 15-17 listopada w ramach szkolenia poligonowego pododdziałów 23. śląskiego pułku artylerii prowadzonego od początku tygodnia na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Żagań prowadzono ćwiczenie dowódczo-sztabowe z 3. dywizjonem artylerii rakietowej, pk. Grad-17.

Trzydniowe ćwiczenie stanowiło element przygotowania do kolejnych przedsięwzięć szkolenia poligonowego pododdziałów 23. pułku artylerii, a szczególnie do udziału w ćwiczeniu taktyczno-specjalnym, pk. Tornado-17 prowadzonym przez dowódcę pułku i do udziału w ćwiczeniu taktycznym z wojskami prowadzonym przez dowódcę 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, pk. Borsuk-17 / Zdjęcia: kpt. Remigiusz Kwieciński, 11. LDKPanc.

W trakcie szkolenia obsada stanowiska dowodzenia dywizjonu doskonaliła umiejętności rozwiązywania problemów taktycznych podczas planowania i organizowania działań. Ćwiczenie zainaugurował w dniu 15 listopada jego kierownik, ppłk. Sławomir Kula, zwracając uwagę na jego główne cele oraz najważniejsze zagadnienia szkoleniowe zaplanowane do realizacji przez ćwiczących. Następnie, po omówieniu warunków bezpieczeństwa, wręczył dowódcy ćwiczącego pododdziału zarządzenie bojowe uruchamiające praktyczne działanie.

W ciągu trzech dni obsada stanowiska dowodzenia 3. dar pod dowództwem ppłk Piotra Kobyłeckiego rozwiązywała problemy taktyczne wynikające z otrzymanego zadania, a także opracowała wymagane dokumenty planistyczne i rozkazodawcze. Tym samym realizowała proces planowania działań, którego efektem końcowym było wybranie optymalnego wariantu działania, wydanie rozkazu bojowego dowódcy 3. dar i przeprowadzenie synchronizacji.

Ostatnim elementem ćwiczenia był rekonesans rejonu przyszłych działań, podczas którego zweryfikowano rejony rozwinięcia stanowisk dowodzenia, rejony rozmieszczenia pododdziałów, a także drogi przemieszczenia i manewru. W godzinach popołudniowych trzeciego dnia ćwiczenia podsumowano efekty pracy funkcyjnych 3. dar.

Na podstawie informacji kpt. Remigiusza Kwiecińskiego, 11. LDKPanc.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.