Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Litwa przerwała nabór żołnierzy zawodowych

Strategia i polityka, 05 lutego 2009

Z powodu kryzysu finansów publicznych Litwa przerwała nabór żołnierzy zawodowych. Zwalnia też już zatrudnionych w armii.

Budżet litewskiego ministerstwa obrony zmniejszył się o ok. 15% w porównaniu do ubiegłego roku. Z tego powodu nie tylko nie będzie naboru nowych żołnierzy, ale planowane są też zwolnienia. Według oficjalnych danych, ma to dotyczyć 230 żołnierzy, ok. 5% armii.

Litewskie siły zbrojne liczą 4900 żołnierzy. W 2008 budżet obronny Litwy wyniósł równowartość ok. 360 mln euro, czyli 1,93% PKB. Średnia płaca żołnierzy znacznie przekroczyła płace w sektorach cywilnych. Jest to powszechnie krytykowane w społeczeństwie.

Krytykowane są też inne wydatki litewskiego ministerstwa obrony. Stół konferencyjny kosztował 15 tys. euro, blog ministra obrony i sygnały muzyczne do telefonów komórkowych kolejnych 35 tys. euro. Największym z najbardziej krytykowanych wydatków był jednak program Informowanie społeczeństwa i rozwój współudziału w zagadnieniach obrony państwa. Kosztował 7 mln euro.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.