Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Umowa na projekt Space Rider

Astronautyka, 07 grudnia 2017

Thales Alenia Space podpisała z Europejską Agencją Kosmiczną wstępną umowę na projekt Space Rider. To europejski pojazd wielokrotnego użytku stworzony do lotów na orbitę okołoziemską.

Wizualizacja pojazdu kosmicznego Space Rider / Ilustracja: Thales Alenia Space

Space Rider ma zapewnić Europie niezależny i kompleksowy system transportu kosmicznego wielokrotnego użytku. Nowy pojazd będzie służył do misji bezzałogowych i rutynowych lotów na niskich orbitach.

Space Rider jest następcą modelu IXV (Intermediate eXperimental Vehicle), który wykonał lot suborbitalny z ponownym wejściem w atmosferę i lądowaniem na morzu 11 lutego 2015.

Space Rider jest zaprojektowany jako niezależny pojazd orbitalny, zdolny do pozostania na orbicie przez 2 miesiące, a także do samodzielnego wejścia w atmosferę i lądowania na morzu wraz z ładunkiem. Po przeprowadzeniu prac obsługowych może być ponownie wykorzystany do 6 misji.

Nowy pojazd jest przeznaczony zarówno do eksperymentów naukowych na niskiej orbicie, jak i do prowadzenia obserwacji poza atmosferą. Będzie też używany do przeprowadzania eksperymentów z mikrograwitacją, walidacji na orbicie i testów technologicznych, które ułatwią dalszą eksplorację kosmosu.

Thales Alenia Space wraz z ośrodkami badawczymi i europejskimi uniwersytetami odpowiada za zmodernizowanie modułu ponownego wejścia w atmosferę, pochodzącego z modelu IXV (Pierwsza misja europejskiego IXV, 2015-02-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.