Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Q400 dla Qazaq Air

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 15 grudnia 2017

Bombardier Commercial Aircraft zawarł z liniami Qazaq Air z Kazachstanu umowę zakupu dwóch nowych samolotów turbośmigłowych Q400. Jej wartość, według cen katalogowych, to 66,8 mln USD (ok. 239 mln zł).

Q400 w barwach Qazaq Air / Zdjęcie: Bombardier

Jesteśmy zadowoleni z porozumienia w sprawie zakupu nowych samolotów Bombardiera, z którym współpracujemy od momentu uruchomienia linii. To dzięki Q400, eksploatujemy od 2015, możemy teraz dowozić  pasażerów do 15 miejsc w Kazachstanie. Do tej pory przewieźliśmy ponad 420 tys. osób, co dało 50-% wzrost ruchu pasażerskiego w porównaniu do ubiegłego roku. Dodanie dwóch nowych samolotów do naszej floty pozwoli nam nie tylko rozszerzyć naszą siatkę połączeń w Republice Kazachstanu, ale także uruchomić nowe loty, do pobliskich miast w Azji Środkowej – powiedział Blair Treherne Pollock, dyrektor generalny Qazaq Air.

Qazaq Air to regionalne linie lotnicze z Kazachstanu, w całości należące do Funduszu Dobrobytu Narodowego Samruk-Kazyna. Ich flota składa się obecnie z 3 Bombardierów Q400. Siatka połączeń obejmuje 14 portów w kraju (Pierwszy Q400 dla Qazaq Air, 2015-07-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.