Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie ogniowe PKW Afganistan

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 11 stycznia 2018

Pluton ochrony wydzielony z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej do realizacji zadań w ramach VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan odbył dziś na Strzelnicy Piechoty w Wędrzynie pierwsze strzelania z broni strzeleckiej.

Pluton ochrony, który od drugiej połowy br. będzie realizował swoje zadania w Afganistanie, prowadzi intensywne szkolenie bojowe zgrywające nowy pododdział / Zdjęcia: szer. Patryk Szymaniec, 17. WBZmech.

Zajęcia rozpoczęto od przystrzelania broni. Następnie przystąpiono do realizacji zadań ogniowych. - Celem dzisiejszych zajęć jest sprawdzenie umiejętności ogniowych żołnierzy zakwalifikowanych do plutonu ochrony wydzielanego w ramach VIII zmiany PKW Afganistan. Główny nacisk skupiłem na strzelaniu po wysiłku, ponieważ jest to jedno z trudniejszych zadań ogniowych - podkreślił dowódca plutonu ochrony, por. Tomasz Cyga.

Wykonanie zadań strzeleckich nie było jedynym zadaniem na środowych zajęciach. Żołnierze szkolili się również z pracy na przydzielonej broni osobistej. - Szybkie i bezpieczne posługiwanie się bronią jest najważniejszym elementem decydującym o wykonaniu zadania ogniowego. Zadania jakie zostaną postawione plutonowi przyjdzie nam realizować w rejonie misji. Takie umiejętności jak zmiana magazynka czy usuwanie awarii każdy z żołnierzy musi wykonywać automatycznie. Dlatego ważne jest, aby efektywnie wykorzystać czas, który spędzimy na strzelnicach i obiektach poligonowych – zaznaczył plut. Marcin Rolla.

Na pozostałych punktach nauczania żołnierze doskonalili umiejętności obsługi radiostacji plecakowej i wykorzystywania procedury MEDEVAC. W najbliższym czasie żołnierzy plutonu czeka kurs SERE (Survival – przetrwanie, Evasion – unikanie, Resistance – opór, Escape – ucieczka), a także udział w szkoleniach specjalistycznych i poligonowych.

W drugiej połowie lutego pluton ochrony formowany przez 17. Wielkopolską Brygadę Zmechanizowaną zostanie przekazany do 34. Brygady Kawalerii Pancernej, gdzie będzie kontynuował szkolenie i zgrywanie z pozostałą częścią VIII zmiany PKW Afganistan (Pierwsze ćwiczenia VIII zmiany PKW Afganistan, 2017-12-08).

Na podstawie informacji por. Weroniki Milczarczyk, 17. WBZmech.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.