Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

KRI I Gusti Ngurah Rai w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 stycznia 2018

Marynarka wojenna Indonezji przyjęła do służby drugą fregatę rakietową proj. Sigma 10514.

Sprawna realizacja programu budowy pierwszych dwóch fregat rakietowych typu Martadinata (proj. Sigma 10514) może skłonić władze Indonezji do zamówienia kolejnych jednostek tego typoszeregu, co zwiększy potencjał operacyjny marynarki wojennej i pomoże w dalszym rozwoju rodzimego przemysłu stoczniowego i przedsiębiorstw sektora zbrojeniowego / Zdjęcie: PT Pal Indonesia

Ceremonię przyjęcia do służby fregaty rakietowej KRI I Gusti Ngurah Rai (332), typu Martadinata (proj. Sigma 10514), zorganizowano w środę na terenie miasta portowego Denpasar na wyspie Bali. Dwa miesiące wcześniej okręt odebrano od producenta, stoczni PT Pal Indonesia z Surabaja (Odbiór indonezyjskiej Sigmy, 2017-11-02).

KRI I Gusti Ngurah Rai jest drugą fregatą rakietową proj. Sigma 10514 zamówioną przez indonezyjską marynarkę wojenną. Jednostki powstały we współpracy z holenderską grupą stoczniową Damen, która przekazała Indonezyjczykom projekt okrętów i udzieliła wsparcia merytorycznego podczas ich budowy. Holendrzy dostarczyli też poszczególne elementy wyposażenia pokładowego.

Indonezyjskie fregaty rakietowe proj. Sigma 10514 mają 105,1 m długości i 14,2 m szerokości. Wypierają 2365 t i rozwijają do 28 w. Przy prędkości marszowej 14 w zasięg wynosi 9260 km. Autonomiczność oblicza się na co najmniej 20 dni. Na pokładzie znajdzie się miejsce dla 120 członków załogi i dodatkowych pasażerów. Hangar pomieści pojedynczy średni śmigłowiec morski o masie do 10 t.

Na uzbrojenie okrętów składa się 76-mm armata morska Oto Melara, wyrzutnie kierowanych pocisków przeciwokrętowych MBDA Exocet MM40 Block II, 35-mm zestawy artyleryjskie Rheinmetall Oerlikon Millennium, a także pionowe wyrzutnie zestawów obrony powietrznej VL Mica. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.