Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IMBITR dla US Army

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 12 stycznia 2018

Thales zdobył kontrakt o wartości 37 mln USD (129 mln zł) od US Army, aby wyposażyć brygady wsparcia sił bezpieczeństwa (SFAB) w ulepszone wielozakresowe radiostacje Inter-Intra Team (IMBITR) – pierwsze dwukanałowe, certyfikowane radio sieciowe usprawniające łączność na szczeblu taktycznym i zapewniające interoperacyjność sił połączonych i koalicyjnych.

IMBITR to pierwsze na świecie 2-kanałowe ręczne radio sieciowe z wbudowanym trybem pracy Tactical Scalable MANET / Zdjęcie: Thales

Podstawową misją jednostek SFAB jest zapewnienie wielofunkcyjnej zdolności doradczej, aby wspierać działania w zakresie bezpieczeństwa i budować potencjał militarny partnerów na całym świecie, umożliwiając szybką reakcję podczas misji.

Nowe rozwiązanie wprowadza najnowocześniejszą technologię do systemów łączności i zapewnia żołnierzom taktyczną przewagę. Dzięki trybowi pracy sieciowej o wysokiej przepustowości, nowy sprzęt zapewnia możliwość realizacji zadań w wymagającym środowisku, typowym dla operacji sił specjalnych.

IMBITR – Improved Multiband Inter-Intra Team Radio – to pierwsze na świecie 2-kanałowe ręczne radio sieciowe z wbudowanym trybem pracy Tactical Scalable MANET. Zapewni to żołnierzom SFAB możliwość jednoczesnego korzystania z kanału udostępniającego kluczowe funkcje łączności wąskopasmowej i taktycznej łączności satelitarnej oraz z kanału szerokopasmowego umożliwiającego pracę w mobilnych sieciach ad-hoc. Urządzenia zapewniają równoczesną, niezawodną transmisję głosu, danych i wideo za pośrednictwem sieci, zwiększając świadomość sytuacyjną i usprawniając podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.