Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie 23. śpa

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 12 stycznia 2018

Działanie dywizjonu w czasie prowadzenia działań taktycznych było tematem szkolenia zintegrowanego przeprowadzonego w dn. 9 - 11 stycznia w 3. dywizjonie artylerii rakietowej 23. śląskiego pułku artylerii.

Żołnierze 3. dywizjonu artylerii rakietowej 23. śląskiego pułku artylerii doskonalili umiejętności działania w czasie prowadzenia działań taktycznych / Zdjęcia: st. kpr. Arkadiusz Polewski, 23. śpa

Trzydniowe szkolenie, prowadzone w systemie dzienno-nocnym, zrealizowano w oparciu o przykoszarowy plac ćwiczeń. Jego celem było zgrywanie pododdziałów w działaniach taktycznych oraz doskonalenie umiejętności prowadzenia działań w różnych warunkach terenowych i atmosferycznych.

W ramach zajęć zrealizowano szkolenie taktyczne i specjalistyczne, zgrywając zespoły, załogi i pododdziały do działania zgodnie z przeznaczeniem. Sprawdzono wykonywanie norm szkolenia bojowego. Zajęcia strzeleckie prowadzone w dzień i w nocy pozwoliły dowódcom baterii sprawdzić umiejętności podwładnych.

Zwieńczeniem szkolenia był udział dywizjonu w treningu kierowania ogniem pułku na środkach łączności. Podczas niego doskonalono umiejętności obsady stanowiska dowodzenia w kierowaniu działaniami, a także zgrywanie w zakresie wykonywania zadań ogniowych.

Na podstawie informacji kpt. Remigiusza Kwiecińskiego, 23. śpa
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.