Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie wycofują korwety

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 12 stycznia 2018

Marynarka wojenna Indii wycofała ze służby dwie korwety rakietowe typu Veer.

Na zdjęciu INS Nirbhik, jedna z dwóch korwet rakietowych typu Veer, które wycofano po ok. 30 latach służby / Zdjęcie: MO Indii

Korwety rakietowe INS Nirbhik (K41) i INS Nirghat (K44), typu Veer wycofano ze służby w czwartek podczas ceremonii w bazie morskiej w Mumbaju. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele dowództwa indyjskiej marynarki wojennej oraz członkowie załóg obu okrętów.

INS Nirbhik i INS Nirghat przyjmowano do służby w l. 1987-1989. Przez ostatnie 30 lat okręty prowadziły różnorodne działania operacyjne, realizując zadania związane m.in. z ochroną interesów strategicznych w rejonie zachodniego wybrzeża Indii, w tym w pobliżu uprzemysłowionego stanu Gudźarat.

Obecnie marynarka wojenna Indii dysponuje ośmioma korwetami rakietowymi typu Veer. Okręty stacjonują w Mumbaju, Koczi i Port Blair na terenie Archipelagu Andamanów i Nikobarów. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.