Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Start Sojuza 2.1a z kosmodromu Wostocznyj

Astronautyka, 02 lutego 2018

Rosja zrealizowała wczoraj swoją pierwszą misję kosmiczną w 2018. O 5:07 czasu lokalnego (2:07 GMT) z platformy 1S kosmodromu Wostocznyj wystartowała rakieta nośna Sojuz 2.1a z 11 satelitami na pokładzie. 8 min. 48 s po starcie od trzeciego stopnia rakiety oddzielił się blok przyspieszający Fregat-M, który wyniósł wszystkie satelity na zaplanowane orbity. O 10:34 Fregat wszedł w górne warstwy atmosfery i spłonął. Jego resztki wpadły do wód Oceanu Spokojnego.

Start rakiety nośnej Sojuz 2.1a z 11 satelitami na pokładzie. 1 lutego, 5:07 czasu lokalnego, kosmodrom Wostocznyj / Zdjęcie: Roskosmos

Dwa z wyniesionych na orbity satelitów to rosyjskie Kanopus-V Nr 3 i 4. Służą one do monitorowania powierzchni Ziemi. Masa każdego z nich wynosi 473 kg. Na orbity trafiły o 6:06 i 6:12.

Pozostałe obiekty to małe satelity. Cztery z nich to niemieckie S-NET przeznaczenia technologicznego, skonstruowane przez uniwersytet techniczny w Berlinie (TU Berlin), a cztery kolejne to amerykańskie nano-satelity systemu automatycznego identyfikowania obiektów morskich LEMUR. Ostatni to niemiecki D-Star One v 1.1 Phoenix CubeSat.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.