Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Roll out GlobalEye'a

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 lutego 2018

23 lutego w szwedzkim Linköping odbył się pierwszy pokaz statyczny samolotu wczesnego ostrzegania i dozoru przestrzeni powietrznej (AEW&C) GlobalEye.

GlobalEye zostanie wyposażony w nowe urządzenia wywiadu telekomunikacyjnego i elektronicznego, nowy układ kierowania, dowodzenia i łączności i nowe wyposażenie samoobrony / Zdjęcie: Saab

Znajdujący się w produkcji samolot GlobalEye AEW&C, który oparto na odrzutowcu klasy biznes Bombardier Global 6000, łączy funkcje nadzoru przestrzeni powietrznej, morskiej i lądu na jednej platformie. Wyposażono go w pełen zestaw czujników i urządzeń obserwacyjnych, w tym nową wersję radaru dalekiego zasięgu Erieye ER.

- Ekspercki poziom i zakres wiedzy Saab pozwoliły na zgromadzenie doświadczenia i technologii niezbędnych do zaprojektowania, opracowania i wyprodukowania najbardziej zaawansowanych systemów wczesnego ostrzegania i dozoru. Nasze kolektywne możliwości dostarczają niezrównane rozwiązania, takie jak GlobalEye - powiedział Anders Carp, wiceprezes i szef działu biznesowego Saab Surveillance. - Ten kamień milowy jest wyraźnym dowodem na to, że program GlobalEye - a szerzej Saab - realizuje stawiane przed nim cele - dodał.

Podczas targów Dubai Air Show, zorganizowanych w listopadzie 2015, Saab otrzymał zamówienie od Zjednoczonych Emiratów Arabskich na opracowanie i produkcję samolotu wczesnego ostrzegania i dozoru przestrzeni powietrznej GlobalEye. Kolejne zamówienie ogłoszono w 2017. GlobalEye zapewnia możliwość wykonywania wielu zadań przy użyciu jednego typu samolotu, w tym prowadzenia akcji ratowniczo-poszukiwawczych, ochrony granic i działań wojskowych (Saab prezentuje GlobalEye, 2016-02-16). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.